Vojnový film USS Indianapolis: Boj o prežitie

Herecká kariéra Nicolasa Cage je vskutku veľmi zaujímavá. V 90. rokoch patril medzi najväčšie hviezdy, aby sa postupne, čím ďalej tým viac, znižovali rozpočty filmov (nie vždy spoločne s kvalitou), v ktorých účinkuje. Odhliadnuc od toho, že sa v mnohých prípadoch jedná o silné príbehy. Takto je to aj v prípade filmu USS Indianapolis: Boj o prežitie (2016).

Boj s prírodou počas vojny

Druhá svetová vojna sa pomaly blíži ku koncu, avšak stále chýba posledný krok k víťazstvu spojencov. Tým sa javí byť zhodenie jadrových bômb na Japonsko. A práve urán nevyhnutný na výrobu týchto zbraní prevážala loď USS Indianapolis. Loď však zasiahne japonské torpédo, a tak sú stovky námorníkov odsúdené na drsný boj o prežitie na záchranných člnoch s množstvom žralokom. A to nevedia, že na mnohých z nich čaká ešte omnoho ťažší boj.

Nespravodlivosť

Ako to už v prípade produkcie z USA býva častým zvykom, čím menší rozpočet, o to hodnovernejšie zobrazenie histórie. A rovnaké to je aj v prípade tohto filmu, Hoci je na ňom vidieť, že rozpočet nedosiahol gigantické rozmery, tak bežné pre dnešnú dobu, o to hodnovernejšie sa snažil zobraziť realitu, pričom s úctou a dostatočným rešpektom pristúpil k obetiam. Za najväčší gól potom treba jednoznačne považovať záverečných cca 20 minút, kde sa tvorcovia nebáli kopnúť do tak „spravodlivého“ vojenského systému USA, kde sa z obetí a chudákov rozhodla administratíva pretvoriť ešte väčších chudákov. Taktiež by som ocenil výkon Nicolasa Cage, ktorý ukázal, že sa k hereckej špičke neradil náhodou. A tak tento skvelý film určite odporúčam.


____________

Film hodnotí: Ľuboš Jendryščík

Obrázok: cdn3.movieweb.com/i/article/VUf0LyTTzph5PffeUER0BJ3wh9TFmy/

798:50/Uss-Indianapolis-Men-Of-Courage-Trailer.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.