Záhadný objav z Rumunska

Len nedávno sa svet dozvedel, že v roku 1973 bol v Rumunsku nájdený predmet, ktorého pôvod dodnes nie je s určitosťou známy. Podľa niektorých je starý tisícky rokov a vznikol komplikovanejšou technológiou. Nemohli ho teda vytvoriť ľudia, ale „votrelci z vesmíru“. Iní tvrdia, že hliníkový objekt je oveľa mladší a považujú ho za pozostatok lietadla alebo satelitu. Tak či onak, tento záhadný objav z Rumunska so sebou prináša viaceré otázky.

objekt

Čas a miesto objavu

História nálezu, považovaného pôvodne za pozostatok sekery, siaha do roku 1973, kedy bol nájdený v hĺbke 10 metrov pod zemou pri brehoch rieky Mures neďaleko mesta Aiud v strednom Rumunsku, preto sa občas označuje aj za „Predmet z Aiud“. Spoločnosť mu robili dve skamenené väčšie fosílie, ktorých skúmaním sa prišlo na to, že patrili nejakému dnes už vyhynutému druhu cicavca z čias praveku, ktorý mohol žiť v časovom rozpätí pred 10 až 80-tisíc rokmi.

Napriek tomu, že sa teda o objave vie už od 70. rokov 20. storočia, široká verejnosť sa o ňom dozvedela len nedávno, načo sa na jeseň roku 2016 dostal okamžite do centra mediálnej pozornosti. Je možné, že vo svojej dobe sa nález utajil z toho dôvodu, že v Rumunsku vládol komunistický režim, ktorý o ňom nechcel informovať.

Zloženie záhadného objektu

Tento objekt dosahuje 20 cm na dĺžku, 12 a pol centimetra na šírku a je 7 centimetrov hrubý. Jeho výskumom v laboratóriu v švajčiarskom meste Lausanne sa zistilo, že ho tvorí až 12 rozličných kovov a takmer 90 % jeho zloženia patrí hliníku. Prvé laboratórne testy zistili, že vek objektu možno určiť až na 250-tisíc rokov, neskôr svoj odhad pozmenili na 400 až 800-tisíc rokov.

Ľudia pritom využívajú hliník v jeho kovovej podobe len posledných 200 rokov a práve tento fakt vedie niektorých nadšencov konšpiračných teórií k domnienke, že mysteriózny predmet vytvorili mimozemšťania. Je pravdou, že k objavu hliníka ako kovu došlo len v 19. storočí, keďže v kovovej podobe sa hliník v prírode nikdy nevyskytuje. So zlúčeninami hliníka však ľudia narábali už veľmi dávno, vo forme hydratovaného kremičitanu ho napríklad po tisícročia využívali v hrnčiarstve.

Teórie o pôvode tajomného predmetu

Nakoľko predmet obsahuje viaceré vypukliny a väčší otvor, nájdu sa ľudia, ktorí tvrdia, že bol len malou súčiastkou v omnoho komplikovanejšom mechanizme. Niektorí sú dokonca toho názoru, že pochádza z mimozemského dopravného prostriedku a je tak jasným dôkazom, že votrelci v minulosti navštívili Zem. Riaditeľ Rumunskej ufologickej spoločnosti, Gheorghe Cohal, je zároveň presvedčený o tom, že látky, ktoré sú zoskupené v objekte, nemohli byť zlúčené žiadnym procesom známym na Zemi, a to má teda tiež dokazovať jeho vesmírny pôvod.

Nájdu sa ale aj ďalšie teórie, ktoré sa k záhadnému predmetu vyjadrujú. Historik Mihai Wittenberger napríklad hovorí, že v skutočnosti ide o úlomok z podvozka nemeckého lietadla typu Messerschmitt Me 262 z čias 2. svetovej vojny. Spisovateľ Nigel Watson, autor publikácie Manuál výskumu UFO, zas vyhlasuje, že by sa mohlo jednať o pozostatok satelitu, čo by tiež vysvetľovalo, prečo bol v čase svojho objavu v období Studenej vojny utajený pred verejnosťou.

Je možné, že až budúcnosť nám prezradí o tejto záhade viac. Dovtedy si však môžete predmet pozrieť osobne v expozícii Historického múzea sídliaceho v rumunskom meste Kluž, kde na jeho sprievodnej tabuľke stojí : „pôvod stále neznámy.“

____________

Autorka: Monika Nosková

Zdroje:

ancient-origins.net/news-history-archaeology/ufo-wreckage-ancient-metal-object-found-romania-has-unexplained-origins-021034

m.topky.sk/cl/13/1583397/Lovci-UFO-ukazali-svoj-najvacsi-poklad–FOTO-kovoveho-objektu–ktory-civilizacia-nevie-vysvetlit

dailymail.co.uk/sciencetech/article-3856168/Mysterious-piece-aluminium-ancient-UFO-visited-Earth-250-000-years-ago-claims-investigator.html

inquisitr.com/3621561/proof-ufo-visited-earth-250000-years-ago-ancient-hand-made-aluminium-metal-was-part-of-the-wreckage-of-alien-spacecraft-researchers-claim-video/

techtimes.com/articles/183145/20161021/did-aliens-visit-earth-25-000-years-ago-aluminum-piece-in-romania-hailed-part-of-ancient-ufo.htm

Obrázok: thesun.co.uk/wp-content/uploads/2016/10/cen_ancientobject_03.jpg?w=960&strip=all

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.