Životopisná dobrodružná dráma Stratený v džungli

Mám pocit, že popularita dobrodružných filmoch má najlepšie obdobie už za sebou. Stále sa však nájde množstvo prevedení v danom duchu, ktoré dokážu zaujať spracovaním, svojou kvalitou a niekedy aj tým, že sú podľa skutočného príbehu. Takto je to aj s filmom Stratený v džungli (2017, originálny názov Jungle).

Človek do džungle nepatrí

Yossi je mladý muž, ktorý chcel uniknúť všetkým neduhom západnej civilizácie, akými sú stres a rutina, dobrodružnou výpravou do Južnej Ameriky. Stane sa však to, čo by sa po potulkách džungľou určite stať nemalo. Sprievodca sa stratil. Yossi a ďalší sú tak vystavení krásnej, no drsnej prírode. Napokon ostane Yossi úplne sám. Čaká ho tak ťažký boj o život.

Vymanenie zo životnej role

Hlavnú postavu stvárnil starý známy Daniel Radcliffe, ktorý sa postupom rokov snaží stále viac a viac vymaniť zo svojej životnej postavy mladého čarodejníka Harryho Pottera. A že sa mu to darí, pričom nás o svojom talente utvrdzuje čím ďalej tým viac, predviedol aj v tomto filme. Jeho výkon je potom podporený skvelou kamerou a množstvom záberov krásnej prírody. Tá je na jednej strane plná príležitostí, ako sa ukryť, prípadne nájsť nejakú obživu. Džungľa však hlavne predstavuje pre hlavného hrdinu nebezpečenstvo, a tak film netrpí núdzou na napínavé scény. Taktiež sa dočkáme aj nejakých tých nechutnejších scén, avšak nejedná sa o nič také, čoby nemohol niekto rozdýchať. Najzaujímavejšie ale potom pôsobí fakt, že sa film odohral podľa skutočnej udalosti a protagonista dbal na to, aby film čo najvernejšie zobrazil realitu.

_____________

Film hodnotí: Ľuboš Jendryščík

Obrázok: cdn.newsapi.com.au/image/v1/04576223cac0b0f76a0c6733c9e9fbaf?width=650

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.