Zo Zeme na Mesiac

Po filme Apollo 13 som sa rozhodol vrátiť k seriálu, ktorý som prvýkrát sledoval ako 13-ročný. Ide o 14 dielnu sériu Zo Zeme na Mesiac (1998) z dielne stanice HBO.

Tom Hanks zrejme patrí k veľkým obdivovateľom programu Apollo, preto sa rozhodol natočiť aj samostatný seriál na túto tému, ktorý je realizovaný formou hraného dokumentu. Aj tu chválim vizuálne efekty. Seriál má síce už nejaký ten rôčik, no všetky prvky sú tu zobrazené pomerne realisticky.

V jeho prvých častiach sa môžeme dozvedieť aj o projektoch, ktoré Apollu predchádzali (Mercury, Gemini). Posledná časť je tvorená formou, kde sa okrem letu posledného Apolla 17 venoval priestor aj filmu Cesta na Mesiac z roku 1902. To bola podľa mňa chyba. Myslím, že diváci by skôr privítali, ak by sa nechal väčší priestor Eugenovi Cernanovi (rozhovor s ním je taktiež súčasťou projektu).

Ďalej by som mal výhradu k časti 8, ktorá sa veuje Apollu 13. Tú predstavili hlavne z pohľadu spravodajcov. Privítal by som skôr, ak by povedali niečo, čo už v rovnomennom filme zobrazené nebolo.

Napriek mojim výhradám radím seriál „Zo zeme na Mesiac“ k pomyselnej topke diel s touto tématikou. Milovníkom vesmíru a histórie ho môžem len odporúčať.

Seriál získal najvyšší počet nominácií pre jednu reláciu (až 17). Bol tiež nominovaný na Najlepší mini-seriál, preto niet pochýb, že si drží svoje kultové miesto (zdroj: http://www.sme.sk/c/2160308/najviac-nominacii-na-ocenenia-emmy-ziskal-serial-zo-zeme-na-mesiac-ktory-produkoval-tom-hanks.html). 

Seriál odporúča: Tomáš Karľa

Obrázok: portable.tv

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.