Zrúcaniny stratenej koloniálnej krčmy (a možno aj bordelu) boli odhalené v Severnej Karolíne

Skryté pozostatky koloniálnej budovy v meste Brunswick v Severnej Karolíne. Kedysi išlo o prekvitajúci prístav zbúraný britskými vojakmi v roku 1776. Na mieste bol identifikovaný hostinec (a možný bordel). Táto fotografia ukazuje archeológov z University of Carolina, ktorí v júni 2018 ruiny vykopali.

Minulý rok pri prechádzke zrúcaninami mesta Brunswick v Severnej Karolíne (kedysi prosperujúceho koloniálneho prístavu, ktorý spálili britskí vojaci v roku 1776 a nikdy nebol prestavaný) objavil miestny študent archeológie ducha budovy, ktorá sa doposiaľ neobjavila na žiadnej známej mape.

Použitím radaru, ktorý prenikol pod povrch zeme, objavil študent zakopanú konštrukciu, ktorá meria približne 37 metrov štvorcových a je ukrytá 1,5 metra pod zemským povrchom na mieste, ktoré malo byť podľa historických máp prázdne. Nakoniec po mesačných výkopových prácach na tomto mieste identifikovali archeológovia z East Carolina University (ECU) zrúcaninu ako tavernu (hostinec) – a možno aj bordel – ktorá pravdepodobne vyhorela roky predtým, ako bol zničený aj samotný Brunswick. Zapečatila a zachovala tak množstvo nedotknutých artefaktov z Ameriky okolo roku 1760. Podľa Charlesa Ewena, archeológa ECU, ktorý viedol výkop, je zbierka artefaktov vo vnútri budovy ako „časová schránka“ histórie starého prístavu. Podľa Ewena je to niečo, čo každý archeológ dúfa, že nájde. „Je to snímka v čase. Všetko, čo bolo v hostinci, tam ostalo ako v pasci.“

K objektom ukrytým v budove patrí aj mosadzný kohútik z vinárne, nepoužité fajky, rozbité hrnčeky a poháre, fľaše od likérov a ďalšie predmety, ktoré sa zvyčajne v krčmách nachádzajú. Írska polpencovka z roku 1766 pomáha zúžiť posledný možný termín prevádzky.

Iné predmety ako náprstky, rovné kolíky a spojovacie materiály, ktoré sa pravdepodobne používali na dámske odevy naznačujú, že hostinec mohol ponúkať aj iné služby nad rámec obyčajného nalievania nápoja. Bary v prístavných mestách si často privyrábali aj ako bordely.

Je však ťažké s istotou povedať, čo sa odohrávalo za múrmi budovy, ktorá bola historicky ešte pred rokom úplne neznáma. Mestské pozemkové záznamy naznačujú, že krčma mohla byť postavená v rozmedzí rokov 1730 a 1740 miestnym námorníkom. Avšak už okolo roku 1760 zhorela pri nehode dlho predtým, než bol zbúraný aj zvyšok mesta na začiatku Americkej vojny za nezávislosť.

Keď sa steny krčmy zrútili, padli na zem a ochránili tak artefakty pred neskorším ohňom a najhorším spustošením časom.

Archeológovia sa na budúce leto plánujú vrátiť na toto miesto, aby mohli pokračovať vo výkopoch. Snáď nás budú informovať o ďalších nových poznatkoch.

_____________

Autorka: Zuzana Zreláková

Zdroj: livescience.com/65734-brunswick-town-colonial-tavern-maybe-brothel.html

Obrázok: 66.media.tumblr.com/aa147162480e768d9ef1504d03d28d81/tumblr_inline_ptakdnfU921qgjbhq_540.png

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.